Вікторія Вітер зустрілась з керівником Департаменту освіти і науки Сумської ОДА

опубліковано 08 квітня 2026 року о 11:24

Представниця Уповноваженої із захисту державної мови Вікторія Вітер під час зустрічі з керівником Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації Вікторією Гробовою обговорила питання захисту та популяризації української мови, здійснення заходів щодо дотримання мовного законодавства в садочках, школах та університетах.

”Наша спільна мета - не просто контроль, а створення українськомовного освітнього простору”, - зауважила Вікторія Вітер. 

Вона нагадала, що стаття 21 Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної” чітко визначає: мовою освітнього процесу в закладах освіти є державна мова. 

“Це стосується не лише уроків чи лекцій, а й виховної роботи, перерв, позакласних заходів та спілкування в межах закладу. Дотримання норм цієї статті - це не право, а обов’язок. Мова освіти - це майбутнє держави! Ми повинні інвестувати в покоління, яке буде думати, творити та перемагати українською”, - наголосила Вікторія Вітер.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux