• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Державний контроль

Відповідно до статті 56 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» (далі - Закон) Уповноважений із захисту державної мови (далі – Уповноважений) здійснює державний контроль за застосуванням державної мови. Предметом здійснення державного контролю є дотримання вимог Закону щодо застосування державної мови. 

Інформація щодо здійснення заходів державного контролю за 10 місяців 2021 року

Станом на 31.10.2021р. Уповноважений прийняв рішення про здійснення 126 заходів державного контролю. Заходи державного контролю здійснюються як на підставі скарг, які надійшли на адресу Уповноваженого, так і за власною ініціативою. Відповідно до встановленого Законом порядку захід державного контролю триває 1,5-3 місяці.

Загалом станом на кінець жовтня було повністю завершено 102 заходи державного контролю за застосуванням державної мови. За результатами 93 з них встановлено порушення Закону, складено протоколи та направлено відповідні звернення для реагування, у т.ч. винесено 26 попереджень про порушення вимог Закону у сфері обслуговування споживачів. За результатами 9 заходів державного контролю порушення Закону не встановлено.

50 заходів державного контролю стосуються діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування у Миколаївській, Одеській, Харківській, Донецькій, Вінницькій, Запорізькій, Київській та ін. областях. 45 з них уже завершено.

За результатами здійснення заходів державного контролю за застосуванням державної мови органами державної влади та органами місцевого самоврядування встановлено 42 факти порушення частини першої статті 12 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», про що складено відповідні акти та протоколи.

Зокрема:

- щодо органів місцевого самоврядування — 33, із них повністю завершено 30, за результатами встановлено факти порушення частини першої статті 12 Закону, складено акти про результати здійснення державного контролю за застосуванням державної мови та протоколи про порушення.

- щодо органів управління освітою – 3, які завершені. За результатами яких встановлено наявність порушення частини першої статті 12 Закону, складено акти про результати здійснення державного контролю за застосуванням державної мови та протоколи про порушення.

- щодо Головних управлінь Національної поліції України – 2, із них повністю завершений 1, за результатами встановлено наявність фактів порушення частини першої статті 12 та частини першої статті 16 Закону, складено акти про результати здійснення державного контролю за застосуванням державної мови та протоколи про порушення.

- щодо Департаменту патрульної поліції Національної поліції України – 3, із них завершено 2, за результатами встановлено наявність фактів порушення частини першої статті 12 та частини першої статті 16 Закону, складено акти про результати здійснення державного контролю за застосуванням державної мови та протоколи про порушення.

- щодо Міністерства внутрішніх справ України – 1, який завершений, за результатами встановлено факти порушення частини першої статті 12 Закону, складено акт про результати здійснення державного контролю за застосуванням державної мови та протокол про порушення.

- щодо Державної митної служби України - 1, який завершений, за результатами встановлено факти порушення частини першої статті 12 Закону, складено акт про результати здійснення державного контролю за застосуванням державної мови та протокол про порушення.

- щодо Головного управління ДФС у Миколаївській області - 1, який завершений, за результатами встановлено факти порушення частини першої статті 12 Закону, складено акт про результати здійснення державного контролю за застосуванням державної мови та протокол про порушення.

- щодо інших органів державної влади — 6, які завершені, за результатами 3-х встановлено факти порушення частини першої статті 12 Закону, складено акти про результати здійснення державного контролю за застосуванням державної мови та протоколи про порушення.

Станом на 31 жовтня 2021 року прийнято рішення про здійснення 19 заходів державного контролю у сфері освіти. Повністю завершено — 13. За результатами 11 з них встановлено порушення Закону, складено протоколи та направлено відповідні звернення для реагування.

Зокрема:

- щодо закладів загальної середньої освіти – 7, із них повністю завершені 6. За результатами 5-ти встановлено наявність фактів порушення частини першої статті 21 Закону, складені акти про результати здійснення контролю за застосуванням державної мови та протоколи про порушення.

- щодо закладів вищої освіти – 7, із них повністю завершені 4. За результатами 3-х встановлено наявність фактів порушення частини першої статті 12, частини п’ятої статті 13 та частини першої статті 21 Закону, складені акти про результати здійснення державного контролю за застосуванням державної мови та протоколи про порушення.

- щодо фізичних осіб-підприємців (в частині надання освітніх послуг) – 3, із них повністю завершені 2. За результатами встановлено наявність фактів порушення частини другої статті 30 Закону, про що складені акти про результати здійснення державного контролю за застосуванням державної мови, в яких оголошено попередження та вимога усунути порушення в 30-денний термін.

- щодо дитячих закладів оздоровлення та відпочинку дітей – 2, із них повністю завершений 1. За результатами встановлено наявність фактів порушення частини першої статті 21, частини першої статті 28, частини другої статті 30 Закону, про що складено акти про результати здійснення державного контролю за застосуванням державної мови.

Щодо суб’єктів господарської діяльності прийнято рішення про здійснення 57 заходів державного контролю. Повністю завершено — 44.  У 40 випадках встановлено порушення.

Зокрема:

у сфері обслуговування споживачів за результатами 26 заходів державного контролю за застосуванням державної мови встановлено порушення статті 30 Закону (обслуговування споживачів), при цьому складено відповідні акти, та відповідно до статті 57 Закону винесено 26 попереджень. Переважна більшість суб'єктів господарювання вживають заходи для усунення порушень. Однак по 3-х суб’єктах господарювання вдруге впродовж року розпочато заходи державного контролю. Відповідно до частини шостої статті 57 Закону за повторне протягом року порушення вимог, встановлених статтею 30 Закону, Уповноважений накладає на суб’єктів господарювання, що провадять господарську діяльність на території України, штраф у розмірі від трьохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

у сфері культури  встановлено 1 випадок порушення статті 23 Закону;

у сфері інформації для загального ознайомлення встановлено 6 випадків порушення статті 28 Закону;

у сфері реклами встановлено випадки порушення статті 32 Закону;

у сфері охорони здоров’я встановлено випадки порушення статті 33 Закону;

у сфері спорту встановлено випадок порушення статті 34 Закону;

у сфері телекомунікацій та поштового зв’язку встановлено випадок порушення статті 35 Закону;

щодо застосування державної мови в географічних назвах та назвах об’єктів топоніміки встановлено 1 випадок порушення статті 41 Закону.

У переважній більшості випадків органами місцевого самоврядування, закладами освіти усіх форм власності та сфери обслуговування споживачів, іншими суб’єктами, щодо яких завершено заходи державного контролю за застосуванням державної мови, вживаються заходи щодо усунення порушень та забезпечення дотримання норм Закону.Порушення по статтях:

Стаття 12 — 45 порушень (діяльність органів влади та місцевого самоврядування);

Стаття 13 — 3 порушення (застосування державної мови в нормативних актах, діловодстві та документообігу);

Стаття 16 — 3 порушень (застосування державної мови в органах правопорядку, розвідувальних органах, державних органах спеціального призначення з правоохоронними функціями);

Стаття 21 — 9 порушень (у сфері освіти);

Стаття 23 — 1 порушення (у сфері культури);

Стаття 28 — 7 порушень (у сфері інформації для загального ознайомлення);

Стаття 30 — 26 порушень (у сфері обслуговування споживачів);

Стаття 32 — 4 порушення (у сфері реклами);

Стаття 33 — 2 порушення (у сфері охорони здоров’я);

Стаття 34 — 1 порушення (у сфері спорту);

Стаття 35 — 1 порушення (у сфері телекомунікацій та поштового зв’язку);

Стаття 41 — 1 порушення (в географічних назвах та назвах об’єктів топоніміки).Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux