• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • In English
Звернення громадян

Якщо Ви бажаєте отримати офіційну відповідь на Ваше звернення до Уповноваженого із захисту державної мови, то для цього необхідно надіслати лист у письмовій формі на адресу: провулок Музейний, 12, м. Київ, Україна, 01001, при цьому відповідно до статті 5 Закону України «Про звернення громадян» у ньому потрібно зазначити Ваше прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання, викласти суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, розмістити заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення має бути підписано заявником.

Також на ньому повинна бути вказана дата.

У разі недотримання цих вимог звернення розгляду не підлягає.

Відповідно до Закону України від 2 липня 2015 року № 577-VIII
«Про внесення змін до Закону України «Про звернення громадян» щодо електронного звернення та електронної петиції» з 28 жовтня 2015 року «письмове звернення також може бути надіслано з використанням мережі Інтернет, засобів електронного зв'язку (електронне звернення)».

У такому зверненні мають бути зазначені прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв'язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається. 

Електронне звернення Ви можете подати на  електронну скриньку lyst@mova-ombudsman.gov.ua або скористатися електронною формою нижче.

    Звернення, оформлене без дотримання цих вимог, повертається заявнику з відповідними роз'ясненнями не пізніше десяти днів від дня його надходження, крім випадків, передбачених частиною першою статті 7 Закону України «Про звернення громадян».

Також згідно із частиною першою статті 55 Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної» визначено вимоги до подання скарги, а саме: у скарзі мають бути зазначені прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання особи, викладено суть скарги, зазначено, яким чином порушені Ваші права (наприклад: «в органі державної влади зі мною службова особа (посада та ПІБ) під час виконання своїх службових обов'язків спілкувалася недержавною мовою та перейти на українську відмовилася»). 

В електронній скарзі також має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявникові може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування підпису під час надсилання електронної скарги
не вимагається.

 Зважаючи на це, пропонуємо в разі наявності інформації про порушення вимог Закону України «Про забезпечення функціонування української мови
як державної» надати її відповідно до частини першої статті 55 Закону та статей 5, 16 Закону України «Про звернення громадян», зазначивши конкретні порушення вимог щодо обов’язкового застосування державної мови, детальний опис ситуації, із зазначенням конкретних осіб-порушників, викласти суть порушення, за яких обставин воно відбулося та, при можливості, також надати друковані, відео- чи аудіопідтвердження.

Відповідну інформацію Ви можете подати:

- у письмовій формі – за адресою: 01001, м. Київ, пров. Музейний, 12; 

- із використанням спеціальної форми на вебсайті Уповноваженого із захисту державної мови.

Електронне звернення



Суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги*
Прізвище*
Ім'я*
По батькові*
Електронна адреса*
Відомості про інші засоби зв’язку
Індекс*
Область або м.Київ / АР Крим / м. Севастополь*
район, населений пункт*
Вулиця, будинок, квартира*
Категорія заявника
ReCaptcha
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux