• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • In English
Уповноважений про зміцнення позицій української книги
опубліковано 12 грудня 2024 року о 12:23

Зміцнення позицій української мови в сфері освіти матиме кардинальний вплив і на культуру читання українськомовної книги. На цьому під час круглого столу «Зміцнення позиції української книги» наголосив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

“Ми повинні забезпечити зміцнення позицій української мови у школі. Це, відповідно, буде кардинальним чином впливати і на культуру читання та доступ до українськомовної книги”, - сказав Тарас Кремінь. 

Уповноважений зазначив, що після початку повномасштабного вторгнення відбулися чималі втрати читатської спроможності школярів: “Треба починати із домашніх навичок, із культури домашнього читання, із культури поведінки батьків, яка впливає і на звички своїх дітей. Коли три роки поспіль спільно з Державною службою якості освіти України ми презентуємо дослідження, якими підтверджуємо, що частка української мови, на жаль, у закладах загальної середньої освіти зменшується, ми розраховуємо на відповідну реакцію не тільки з боку Міністерства освіти та науки України, але й звичайно і засновників закладів освіти, і батьківства”.

За словами Уповноваженого, оприлюднена статистика говорить про недостатність якісного українськомовного продукту: “Якісного українськомовного контенту недостатньо. На телебаченні та в домашньому спілкуванні, на жаль, присутній режим двомовності. Все це призвело до того, що в школі скоротилась частка української мови. В 2024 році, за нашими даними зросла частка порушень Закону про державну мову і в школах, і в університетах. Фактично кожне 10-15 звернення, яке надійшло на адресу Секретаріату Уповноваженого, стосувалось порушень у сфері освіти. Сподіваюсь, що ця статистика буде додатковим інструментом для органів державної влади з тим, щоб прийняти зважені, відповідальні рішення”.

До відома. Під час заходу, організатором якого був Український інститут книги, обговорювались результати загальнонаціонального дослідження. Його мета — оцінити показники «Стратегії розвитку читання на період до 2032 року «Читання як життєва стратегія» станом на 2024 рік, а також отримати дані про читання серед дорослих і дітей та про ситуацію на книжковому ринку загалом.

У заході взяли участь Галина Григоренко, Перша заступниця Міністра культури та стратегічних комунікацій України; Олександра Коваль, в. о. директора Українського інституту книги; Євгенія Кравчук, народна депутатка України, заступниця голови комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики; Інна Совсун, народна депутатка України; Олексій Ерінчак, засновник книгарні «Сенс»; Олександр Красовицький, генеральний директор видавництва «Фоліо»; Юлія Орлова, генеральна директорка видавництва «Vivat»; Оксана Бруй, президентка ВГО «Українська бібліотечна асоціація»; Олег Сербін, генеральний директор Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого та інші.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux