До річниці набуття чинності Закону про деколонізацію топонімії маємо тисячі оновлених назв вулиць по всій країні, які відповідають духу сьогодення та сприяють зміцненню української ідентичності. Про це зазначив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, коментуючи розпорядження очільників ОВА про перейменування об’єктів топонімії.
Нагадаємо, 27 липня 2024 року - перша річниця набуття чинності Закону України “Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії”.
“Вулиці первомайські, сєвєрні, колгоспні, жовтневі, радгоспні та багато інших, які були пов’язані з імперським минулим та не відповідали нормам українського правопису, вже в минулому”, - зазначив Тарас Кремінь.
Проте, за словами Уповноваженого, процес подолання наслідків русифікації та прощання з уламками тоталітарного карфагена ще триває.
“Наступний етап, як того вимагає закон, - деколонізація назв населених пунктів України. В першу чергу, це стосується перейменування Первомайська, Южноукраїнська, Луча тощо. Таким російськомовним покручам, які пов’язані з державою-агресором, комуністичним тоталітарним режимом, імперськими та радянськими ідеологемами, не місце на сучасній мапі України. Запит громадянського суспільства на дерусифікації публічного простору надзвичайно високий. Слово за Верховною Радою України. Вірю, що 2024 рік поставить у цьому питанні чергову крапку”, - зазначив Тарас Кремінь.