• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Уповноважений провів зустрічі з керівниками провідних вишів країни
опубліковано 09 липня 2021 року о 14:08

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь провів зустрічі з керівниками провідних вишів країни - з директором Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС України Геннадієм Надоленком та з ректором Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимиром Бугровим.

Тарас Кремінь та Геннадій Надоленко обговорили важливість публічної дипломатії в різних сферах суспільного життя.

“Кожен громадянин України на міжнародних спортивних змаганнях, книжкових виставках, музичних конкурсах -  це не лише приклад високої професійності, а й гордості та поваги до своєї мови та держави. Питання застосування державної мови на публічних заходах, які проходять як в Україні, так і за її межами, - це один із надважливих чинників, який впливає на створення та зміцнення позитивного іміджу України”, - зазначив Тарас Кремінь.

Окрім того, Уповноважений наголосив на важливості об'єднання світових українців.

“Зараз не менше 20 мільйонів громадян українського походження мешкають за кордоном. І сьогодні нам треба говорити про важливість збереження української мови за кордоном, і в Америці, і в Європі, і в Австралії. Українська мова є саме тим цементуючим фактором для об'єднання українських громад за межами України”, - зауважив Тарас Кремінь. 

З ректором Київського національного університету імені Тараса Шевченка Тарас Кремінь обговорив питання створення онлайн-курсів з вивчення української мови для наукових та науково-педагогічних працівників недільних шкіл за кордоном, а також для тих, хто перебуває в анексованому Криму та на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей.

“Питання реінтеграції закордонних українців, а також тої молоді, яка перебуває на окупованій території має стати частиною Державної програми сприяння опануванню державної мови”, - наголосив Тарас Кремінь.

За словами Уповноваженого, не менш важливим є питання отримання відповідних сертифікатів по закінченню мовних курсів за кордоном. “Педагогічні працівники, які будуть опановувати українську мову чи підвищувати свою кваліфікацію за допомогою онлайн-курсів за кордоном мають отримувати сертифікати, які б відповідали загальноєвропейським вимогам. І тут постає питання сертифікації методики викладання та оцінювання рівня володіння. Тільки після цього ми зможемо говорити про те, що ці педагогічні працівники зможуть викладати за кордоном сертифіковані курси української мови для дітей українських емігрантів, а також для іноземців”, - зазначив Тарас Кремінь.   

Окрім того,Тарас Кремінь та Володимир Бугров обговорили тактичні та стратегічні кроки, які необхідно здійснити, в тому числі на рівні держави, для утримання в належному стані могили першого ректора Київського університету Михайла Максимовича, яка знаходиться на території напівзруйнованого санаторію “Жовтень” в селі Прохорівка біля Канева.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux