Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, голова Національної комісії зі стандартів державної мови Орися Демська та т.в.о. Голови Державної служби України з питань праці Віталій Сажієнко привітали перших учасників іспиту на рівень володіння державною мовою.
“Сьогодні розпочався безпрецедентний проєкт з перевірки рівня володіння державною мовою державними службовцями. За 30 років незалежності України такого масштабу перевірки знань, яка торкнеться в тому числі топ-чиновників, прокурорів, суддів тощо, ніколи не було”, - сказав Тарас Кремінь на брифінгу після початку чергової іспитової сесії, яка проходила в Києві у приміщенні Головного навчально-методичного центру Держпраці".
Уповноважений наголосив, що Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної” вже два роки, тому кожен із претендентів на державну службу мав достатньо часу, щоб підготуватися належним чином.
“Надзвичайно важливий факт, що попри побоювання окремих народних депутатів іспити розпочато. Це справді історична подія. Але в той же час хочу наголосити, що Національна комісія зі стандартів державної мови потребує суттєвої підтримки, а не скорочення штатної чисельності. Кабінет Міністрів України має знайти додаткові можливості та ресурси для підтримки їхньої діяльності, бо мова йде не про заповнення вакансій, а про утвердження органів державної влади та майбутніх громадян країни”, - підсумував він.
Як відомо, відповідно до статей 6 та 10 Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної” з 16 липня розпочалася реєстрація на іспит на рівень володіння державною мовою для осіб, які зобов’язані володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків та осіб, які мають намір набути громадянство України. Рівень володіння державною мовою буде засвідчуватися державним сертифікатом про рівень володіння державною мовою, виданим Національною комісією зі стандартів державної мови.
Перші іспити розпочалися 19 липня о 9:30. Про те, як зареєструватися на іспит для визначення рівня володіння державною мовою, можна ознайомитися з покроковою інструкцією на сторінці Національна комісія зі стандартів державної мови.
Станом на сьогодні такі іспити складають у Києві, Полтаві, Вінниці, Чернігові, Житомирі, Черкасах, Луцьку, Івано-Франківську, Чернівцях, Кропивницькому, Миколаєві, Херсоні та Рубіжному.