Уповноважена Олена Івановська зустрілася з начальником Черкаської ОВА Ігорем Табурцем

опубліковано 24 серпня 2026 року о 10:54

Під час робочого візиту до Черкас 21 серпня Уповноважена із захисту державної мови Олена Івановська зустрілася з начальником Черкаської ОВА Ігорем Табурцем та командою обласної військової адміністрації.

Однією з тем зустрічі стала реалізація Програми розвитку й функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя Черкаської області на 2026–2030 роки. 

Обласна програма на 2026–2030 роки передбачає комплекс заходів, спрямованих на розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя. Серед конкретних напрямів — безоплатні курси української мови та розмовні клуби, підвищення рівня володіння державною мовою, підтримка українського книговидання та поповнення бібліотечних фондів. 

Окрему увагу під час зустрічі приділили підтримці мовних ініціатив та створенню умов для ширшого використання української в громадах області.

Загалом на Черкащині діють 67 програм — обласна та місцеві, спрямовані на розвиток, функціонування, підтримку та популяризацію української мови.

Сторони також говорили про забезпечення виконання мовного законодавства, розвиток українськомовного середовища в освіті, сфері послуг, транспорті та публічному просторі, а також подальшу системну взаємодію з Уповноваженою із захисту державної мови.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux