Резолюція Парламентської асамблеї Ради Європи про підтримку української мови - важливий крок у забезпеченні прав українців за кордоном. На цьому в ефірі “Радіо Культура” наголосив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.
За його словами, згідно з цим документом, європейські країни взяли на себе зобов'язання забезпечити права українців на вивчення рідної мови у місцях їх компактного проживання. Це стосується насамперед української мови, літератури, історії та предмету "Захист України".
“Однак, перед нами постає низка викликів викликів, серед яких зокрема забезпечення шкіл необхідною літературою, залучення кваліфікованих вчителів, як з України, так і з-поміж тих, хто вже знаходиться за кордоном, вирішення питання зарахування педагогічного стажу для вчителів, які працюватимуть у таких школах, розробка оптимальної моделі взаємодії з місцевими школами, щоб уникнути подвійного навантаження на дітей тощо”, - зазначив Уповноважений.
Як зазначив Тарас Кремінь, для вирішення цих завдань планується активізувати Міжнародну українську школу при Міністерстві освіти і науки України. Наразі оголошено конкурс на посаду керівника цієї установи, яка має стати ключовою у забезпеченні освітніх потреб українців за кордоном.
“Як Уповноважений наполягаю на забезпеченні прав громадян України на вивчення української мови у місцях їх компактного проживання за кордоном. Це не лише питання збереження нашої ідентичності, але й забезпечення фундаментальних прав наших громадян. Ми сподіваємося на плідну співпрацю з профільним комітетом Верховної Ради та Міністерством освіти і науки у розробці ефективної моделі реалізації цієї важливої ініціативи. Українська мова - це зв'язок з Батьківщиною мільйонів наших громадян. Ми докладаємо зусиль, щоб кожен українець незалежно від свого місця перебування мав можливість її вивчати та зберігати”, - підкреслив він.