Програми розвитку та функціонування української мови, затверджені на місцевому рівні, - це один з інструментів реальної боротьби проти наслідків російщення. Про це в ефірі “Польського радіо” зазначив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.
“Починаючи з 2021 року за моєї ініціативи було розроблено та затверджено 73 місцеві програми, 18 яких на обласному рівні. Поява таких програм, підкріплених дієвим фінансовим ресурсом, - це про нашу обороноздатність, про нашу боротьбу з наслідками російщення. Ці програми змогли реалізувати понад 500 безоплатних мовних курсів, якими скористалися не меньше 100 тисяч громадян України. Такі курси користуються величезною популярністю і у місцян, і у внутрішньо переміщених осіб, для яких важливо долучитися до українського слово. В умовах повномасштабного вторгнення питання переходу на українську мову – це про посилення наших національних інтересів”, - сказав Тарас Кремінь.
Уповноважений сподівається, що до кінця 2023 року буде розроблена державна програма сприяння опануванню української мови, як це визначено Законом України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”.
За словами Уповноваженого, спілкуючись українською громадяни демонструють свій світоглядний орієнтир. “Державна мова – це спосіб репрезентації свого внутрішнього світу, це внутрішній опір. І незалежно від того – чи це воїн в лавах ЗСУ, чи це волонтер, чи це лікар, чи це водій громадського транспорту, всі ми свідомі того, наскільки важливо зберегти сьогодні цю єдність”, - наголосив Тарас Кремінь.