Реалізація дорожньої карти європейської інтеграції України передбачає, в тому числі, й імплементацію мовних стратегій, які ми будемо використовувати з набуттям нашого членства в Європейському співтоваристві. Про це в ефірі “Суспільне.Спротив” заявив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.
За його словами, робота із формування стратегії захисту української мови як майбутньої мови ЄС розпочалася ще у 2022 році після набуття Україною статусу асоційованого члена Європейської федерації національних мовних інституцій (EFNIL).
“Кожна країна - член Європейського співтовариства має за честь користуватися своєю державною мовою як офіційною мовою ЄС у діловодстві та документообігу. Попередня робота вже проводиться. Так, у 2022 році ми увійшли до складу Європейської федерації національних мовних інституцій, здійснюємо скринінг мовних політик, які втілюють наші колеги з багатьох країн на континенті, надаємо інформацію про нашу активність в різних сферах. Зокрема, в питаннях збору інформації про факти лінгвоциду та тимчасово окупованих територіях, мовні права національних спільнот і корінних народів, щодо особливостей національного мовного законодавства”, - розповів Уповноважений.
Нагадаємо, Тарас Кремінь звернувся до Прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля з листом, у якому наголосив на необхідності передбачити в рамках національної програми підготовки до вступу в ЄС заходи стосовно мовної євроінтеграції. Йдеться насамперед про невідкладне розроблення та затвердження державного стандарту з української мови як іноземної, забезпечення підготовки до інтеграції української мови як майбутньої офіційної мови ЄС в різних сферах суспільного життя, створення можливостей для опанування української мови іноземцями тощо.