Сьогодні, 29 січня, Уповноважена із захисту державної мови Олена Івановська провела зустріч з головою громадської організації “Надазовські греки” Ольгою Цуприковою.
Сторони обговорили питання збереження національної та культурної ідентичності національних спільнот в Україні, а також роль мови у цьому процесі.
Окрему увагу було приділено значенню української мови як мови міжетнічного спілкування, що об’єднує представників різних національностей у спільному суспільному просторі. Олена Івановська зазначила, що державна мова є важливим інструментом взаєморозуміння, інтеграції та суспільної згуртованості, водночас цінуючи збереження мов і традицій національних спільнот.
Ольга Цуприкова відзначила, що після початку повномасштабного вторгнення, коли мова стала свідомим вибором та елементом самоідентифікації, і актуалізувався процес дерусифікації, дедалі більше представників урумської та румейської спільнот прагнуть вивчати рідну мову.
Учасники зустрічі наголосили на важливості співпраці між державними інституціями та громадськими організаціями, спрямованої на підтримку культурного різноманіття, розвиток міжкультурного діалогу та утвердження української мови як основи суспільної єдності в Україні.
Олена Івановська та Ольга Цуприкова сподіваються, що Закон “Про внесення змін до деяких законів України у зв’язку з оновленням офіційного перекладу Європейської хартії регіональних або міноритарних мов”, який був прийнятий Верховною Радою 3 грудня 2025 року, найближчим часом буде підписаний Президентом України, і мови, які перебувають під загрозою зникнення, отримають належну підтримку.