Питання державного статусу української мови, утвердження української мови як мови міжетнічного спілкування в Україні та можливості запозичення досвіду Іспанії у законодавчому врегулюванні мовного питання стали темами обговорення під час сьогоднішньої зустрічі представника Уповноваженого із захисту державної мови Андрія Вітренка та радника Посольства Іспанії в Україні Патрісії Серрано Санчес.
Андрій Вітренко ознайомив іспанську сторону із ключовими напрямками діяльності Секретаріату Уповноваженого, головними складовими втілення мовного закону, початком інформаційної кампанії Уповноваженого щодо потреби переходу з 16 січня 2021 року сфери обслуговування на українську.
Пані Серрано Санчес, у свою чергу, поділилася досвідом Іспанії у підтримці розвитку іспанської, як офіційної мови в країні, та регіональних мов, а також висловила готовність до сприяння в налагодженні зв’язків з Іспанською Королівською Академією, яка опікується питаннями забезпечення коректного використання іспанської мови і обіймає членство в Європейській федерації національних мовних інституцій (EFNIL) – об’єднанні установ країн ЄС та інших країн Європи, до ролі яких належить моніторинг офіційної мови (мов) їхньої країни, консультування з питань використання мови чи розробка мовної політики. Андрій Вітренко зазначив, що Україна має прагнення приєднатися до платформи EFNIL у найближчій перспективі.
Сторони домовились про співпрацю, в тому числі, на майданчику EFNIL в частині обміну досвідом впровадження державної мовної політики.