Сьогодні, 11 жовтня, Уповноважений із захисту державної мови відвідав Миколаївську область з робочою поїздкою.
На зустрічі з представниками гуманітарної сфери, а саме: освітянами, діячами культури та аматорського мистецтва, Уповноважений наголосив на питаннях утвердження української мови як державної. “Миколаївщина - серед тих областей півдня України, яка продовжує зазнавати великих втрат від злочинної рашистської політики геноциду й лінгвоциду”, - зауважив Тарас Кремінь.
На зустрічі з першим заступником миколаївської ОВА Георгієм Решетиловим та головою Миколаївської облради Антоном Табунщиком обговорили проблемні питання у виконанні мовного закону, державної мовної програми, а також пріоритети мовної політики.
За словами Уповноваженого, з початку року до Секретаріату надійшло 34 звернення громадян щодо порушень Закону України «Про функціонування української мови як державної» у Миколаївській області.
Основні проблемні питання, на які звернув увагу Уповноважений:
1. Інтернет-торгівля та обслуговування: зафіксовано 13 звернень, з яких 5 стосувалися відсутності української версії сайтів інтернет-магазинів, а 8 - порушень під час безпосереднього обслуговування клієнтів.
2. Зовнішня реклама та вивіски: надійшло 5 звернень щодо використання російської мови на вивісках та в рекламі.
3. Порушення в медіапросторі: 2 звернення стосувалися використання російської мови в електронній версії газети "Вечірній Миколаїв".
4. Місцеве самоврядування: 2 звернення щодо використання російської мови депутатами Первомайської міської ради під час офіційних засідань.
Уповноважений також звернув увагу на окремі випадки порушень у сферах охорони здоров'я, судової влади, спорту, діяльності комунальних підприємств, транспорту та книгорозповсюдження.
"Ситуація в Миколаївській області вимагає посиленої уваги до дотримання мовного законодавства. Особливе занепокоєння викликають випадки використання недержавної мови посадовими особами та в публічному просторі", - наголосив Уповноважений.
За результатами візиту досягнуто домовленостей про посилення контролю за дотриманням мовного законодавства та проведення широкої роз'яснювальної роботи серед громадян та предстаників бізнесу Миколаївської області щодо важливості використання державної мови в усіх сферах суспільного життя.