Уповноважений із захисту державної мови взяв участь у церемонії нагородження переможців ХIII Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка, що проводився для учнів і студентів з числа українців, які проживають за межами України.
“Мені особливо приємно передавати вам вітання з Києва, столиці незламної держави, яка демонструє світові свій героїзм, свою гідність і своє прагнення вийти переможницею у цій війни. Ви не просто учасники, ви посли української держава в усіх куточках світу. Тому що ваше слово, ваші переконання, ваша мудрість і ваші знання, які ви здобуваєте в інших країнах, здавалося б за сприятливих умов, де не чутно ракетних обстрілів, де поруч із вами близькі і рідні, а в шкільних аудиторіях немає вибитих шибок, є надзвичайно важливими. Ви залишаєтесь вірними своєму краю, своєму місту, містечку, школі, учнівському чи студентському колективу, і вірите у швидке повернення додому. Але для цього нам треба об’єднати світ і далі говорити про те, наскільки важливо допомагати Україні для завершення цієї війни, для переходу від оборони до контрнаступу і подальшого відновлення української держави. Без вас неможливе майбутнє України.
Хочу побажати вам міцного здоров’я, щастя, добра та сил. І щоби всім нам, хто приймає державницькі рішення, відповідає за проведення таких конкурсів, об’єднує суспільство і демонструє свою гідність серед рівних міжнародних партнерів, вистачило сил та енергії тримати високу планку єдності та боротьби. Україна - незламна, а ваші роботи, ваші старання - вони неоцінені”, - зазначив Тарас Кремінь, вітаючи переможців конкурсу.
Уповноважений подякував Міністерству освіти і науки України за високу планку проведення цього конкурсу, а також Міністерству закордонних справ України, які роблять необхідну роботу у питаннях популяризації української мови: “Ми справді стали на шлях наближення української мови як офіційної мови Європейського Співтовариства. І ця імплементація відбувається щодня якраз вашими стараннями. Нехай 210-та річниця від дня народження Тараса Шевченка стане дороговказом для всіх нас і ця дата буде високим символом шевченкового слова, його заповіту, його різкої та жорсткої оцінки російського окупанта, який зовсім не змінився за ці століття, але вкотре наголошує:
І буде син, і буде мати,
І будуть люде на землі”.