Повномасштабне вторгнення російських злочинців до України кардинально скоротило кількість двомовних громадян України, натомість збільшило число тих, хто перейшов чи вільно володіє державною. Створення рекордної за роки Незалежності мережі безкоштовних курсів української мови, розмовних клубів, навчальних проєктів для всіх охочих, в тому числі, для українців за кордоном, – один із пріоритетів Уповноваженого із захисту державної мови.
Започаткований торік безоплатний мовний проєкт “Єдині” допоміг багатьом українцям перейти на державну мову та вільно почуватися в українськомовному середовищі. Результати, досягнуті за цей час, заслуговують на повагу. Численні позитивні відгуки підтверджують значущість і вказують на застосування кращих методик в організації навчального процесу “Єдиних”. Щоденні завдання та навчальні матеріали, вебінари й онлайн-лекції, розмовні клуби, поради психолога з подолання мовного барʼєра, техніки легкого запамʼятовування нових слів та зустрічі з цікавими людьми - серед ефективного інструментарію популярних курсів.
Тож з квітня 2022 року вже проведено 9 онлайн-курсів, а це понад 600 занять у розмовних клубах, охоплено 25 міст та територіальних громад України. Завдяки проєкту понад 80000 осіб нарешті заговорили українською.
Протягом року потужна підтримка України та її боротьби по всьому світу різко підвищила інтерес до вивчення української мови і з боку громадян інших країн, насамперед, закордонних українців. Саме тому “Єдині” розширили мережу розмовних клубів у Польщі, Литві, Нідерландах, Фінляндії, Чехії, Німеччині, а також на Кіпрі.
Вітаючи організаторів та волонтерів проєкту “Єдині” з річницею, Тарас Кремінь наголосив на важливості подальшого розширення мережі мовних курсів: “Ви маєте великий потенціал для подальшого розвитку, зокрема і в напрямку охоплення деокупованих територій, і в розширенні мережі курсів в інших країнах. Дякую за вашу працю. Як Уповноважений із захисту державної мови готовий і надалі усіляко підтримувати ваші зусилля, які спрямовані на популяризацію та утвердження української мови як державної. Українська - мова переможців!”, - зазначив Тарас Кремінь.