Найбільша кількість порушень Закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної” зафіксована у містах-мільйонниках - Києві, Харкові та Одесі. Про це в ефірі “Польського радіо” зазначив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь в ефірі.
“Ми неодноразово зверталися до очільників цих міст, щоб вони приділили особливу увагу мовній ситуації у своїх містах. Крім того, Київ, Харків та Одеса - це ті міста, в яких було чи не найбільше класів із недержавною мовою освітнього процесу ще кілька років тому. Вважаю, що тільки особистим прикладом, професійним інструментарієм та за умови контролю з боку держави можна змінити ситуацію”, - сказав Тарас Кремінь.
Уповноважений наголосив, що наразі в цих містах ще досі не затверджені міські мовні програми. Крім того, і в столиці, і в Харкові, і в Одесі потрібно й надалі працювати над розширенням мережі безкоштовних мовних курсів.
“Сподіваюся, що кожен з міських голів докладе максимум зусиль, щоб стабілізувати ситуацію в своєму місті і загалом вплинути на збільшення присутності української мови в усіх сферах суспільного життя”, - зазначив Тарас Кремінь.
Нагадаємо, що протягом І кварталу 2023 року на адресу Уповноваженого із захисту державної мови надійшло 880 звернень громадян про порушення мовного Закону. Найбільше повідомлень, 363 звернення, з міста Києва.