Збільшення кількості звернень щодо порушення Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної” - це не про збільшення мовних порушень, це про відповідальність, сумлінність, гідність і бажання людей захистити свої мовні права. На цьому в ефірі телеканалу “Еспресо” наголосив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.
“В умовах повномасштабного вторгнення питання мови, культури, ідентичності набули зовсім іншого звучання. Громадянське суспільство змінилося - люди активно реагують на застосування, імплементацію мовного закону. Ми бачимо, як мовні порушення, чи то в сфері обслуговування, чи в сфері освіти, викликають суспільний резонанс. Кияни скаржаться найактивніше, але рівень мовної стабільності, мовної культури у столиці є надзвичайно високим. У Києві діє величезна кількість громадських ініціатив по утвердження української мови”, - зазначив Тарас Кремінь.
Уповноважений анонсував створення Ліги мовних амбасадорів. “Фактично у нас такі вже є на теренах закладів вищої освіти. Зокрема, вони працюють в одеських, миколаївських, херсонських, черкаських, харківських університетах. Я думаю, що в подальшому ми зможемо ефективно використати цей концепт і здійснювати промоцію української мови через амбасадорів”, - сказав Тарас Кремінь.