Програма сприяння функціонуванню української мови як державної у Львівській міській територіальній громаді, яку планується ухвалити найближчим часом, є однією з найбільш тривалих та передбачає, серед іншого, освітню місію Львова на деокупованих територіях. Про це, виступаючи на пленарному засіданні Львівської міської ради, сказав Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.
“Поява такої програми давно перезріла в тому числі і на державному рівні”, - сказав він, зауваживши на необхідності затвердження Урядом Державної програми сприяння опануванню державною мовою. “Час визначитися з тими ключовими пріоритетами, які є базовими для розвитку нашої нації. Тому що українська мова - це про питання обороноздатності, про питання національних інтересів та майбутнє наших дітей і нашої держави”, - зазначив Тарас Кремінь.
Говорячи про проєкт Програми сприяння функціонуванню української мови як державної у Львівській міській територіальній громаді, Уповноважений підкреслив, що підтримує всі закладені у цьому документі пропозиції.
“Я справді зворушений тим, що ви робите базовий акцент на питанні освіти, бо освіта - це те, що визначає розвиток будь-якої країни. Надзвичайно важливим питанням, закладеним у Програмі, є освітня місія Львова на деокупованих територіях”, - сказав він, зазначивши, що львівська мовна програма однією із найбільш тривалих в Україні - вона розрахована до 2030 року.
“Мовна програма - це про завтра української держави та про її статус на світовій арені”, - підсумував Тарас Кремінь.