“За три роки з часу набуття чинності Закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної” ми мали сім хвиль імплементацій окремих його статей. Відповідно - це сім хвиль спротиву, критики, маніпуляцій, в тому числі і боротьби з проросійськими наративами”. Про це сказав Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь під час форуму “Українська – мова Перемоги”, який проходив 9 листопада, на День української писемності та мови.
“Як Уповноважений і як громадян я роблю все для того, щоб подолати столітні наслідки колонізації, щоб якомога більше українців заговорили українською. 24 лютого для всіх стало маркером, що мова має значення. І те, що українська - це мова Героїв, мова Перемоги - це факт, який не потребує обговорення. Українська - це мова мільйонів сердець, це мова звитяжних, героїчних і патріотичних людей”, - зазначив Тарас Кремінь.
Уповноважений наголосив на важливості фіксування та належного розслідування всіх фактів лінгвоциду, заподіяних російськими військовими на новоокупованих територіях.
“Починаючи з 24 лютого Секретаріат Уповноваженого працює над тим, щоби факти, які повторилися з часів Батурина, у Бучі, Гостомелі, Маріуполі, Херсоні, Бердянську, Мелітополі та інших містах та містечках України були адекватно і своєчасно розслідувані. Я кажу про факти лінгвоциду, про елементи, свідчення, докази переслідування наших громадян за мовною ознакою. В жовтні на Міжнародній конференції Європейської федерації мовних інституцій (EFNIL) "Мова та міграція", на якій Україна вперше взяла участь у роботі Генеральної асамблеї EFNIL як асоційований член, ми презентували доповідь “Російська політика лінгвоциду на окупованих територіях України як спосіб демонтажу конституційного ладу України та елемент геноциду українського народу”. Ми доносили важливість тиску і санкцій на росію. І я дякую нашим європейським колегам, які підтримують нас у цій боротьбі”, - наголосив Тарас Кремінь.
Форум “Українська – мова Перемоги” ініційований Всеукраїнським рухом “Єдині” за участі Ініціативи “Навчай українською” та ГО “Українська гуманітарна платформа”.