Уповноважений із захисту державної мови розпочав заходи державного контролю за застосуванням державної мови у двох столичних школах: Ліцеї № 303 суспільно-природничого профілю Дарницького району та Спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів № 152 з поглибленим вивченням англійської мови Деснянського району. Відповідне рішення прийнято на підставі наявної інформації та відеоматеріалів, оприлюднених у соціальних мережах, що набули широкого суспільного резонансу.
Зокрема йдеться про відмову вчительки німецької мови ліцею №303 застосовувати державну мову під час освітнього процесу та реакцію на відповідне зауваження учня, а також застосування недержавної мови вчителем історії та образи на адресу учнів спеціалізованої школи №152.
З ініціативи Уповноваженого вказані факти стали предметом розгляду і на засіданні Комісії Київської міської ради з питань освіти і науки, сім’ї, молоді та спорту, яке відбулося вчора, 8 грудня 2021 р. Комісія прийняла рішення вжити додаткових заходів Департаментом освіти і науки виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та управліннями освіти районних в місті Києві державних адміністрацій керівниками щодо посилення відповідальності педагогічних працівників закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти всіх форм власності за порушення вимог законодавства про державну мову.
“Обидва ці випадки мають не лише ознаки порушення мовного Закону, а й неприхованого цькування дітей. Наголошую, що будь-які прояви дискримінації , в тому числі за мовною ознакою, повинні бути суворо покарані”, – зазначив Тарас Кремінь.
“Вважаю, що інформаційно-роз’яснювальна робота з усіма навчальними закладами, щоб попередити і не допустити подібних випадків обмеження чи приниження здобувачів освіти, повинна проводитися системно по всій країні, а не лише в Києві, і не лише після таких резонансних інцидентів”, - наголосив Уповноважений.