Сьогодні, 10 лютого, Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь провів онлайн зустріч із представниками Київського Офісу СММ ОБСЄ.
Тарас Кремінь поінформував міжнародних партнерів про імплементацію Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”.
Сторони обговорили широке коло питань, пов'язаних із функціонуванням української мови як державної, зокрема:
Так, говорячи про питання порушення мовних прав українців на окупованих територіях, Уповноважений наголосив на тому, що минулого року спільно з Представництвом Президента в Автономній Республіці Крим, Меджлісом кримськотатарського народу та громадськими організаціями була підготовлена спеціальна доповідь, яка засвідчила — на окупованих територіях є всі ознаки лінгвоциду, відбувається дискримінація громадян України за мовною ознакою.
“Громадяни не мають доступу до освіти, до вивчення української мови, не можуть брати участь в культурних, мистецьких, освітніх заходах, що унеможливлює реінтеграцію цих громадян у випадках продовження своєї освітньої траєкторії в Україні. Це означає, що діти, які вступили до школи в 2014 році, на момент окупації, сьогодні фактично не володіють українською мовою. Отже вони не можуть бути реінтегровані до України шляхом вступу до українських університетів, шляхом набуття додаткових професій і віднайдення своїх робочих місць. У зв'язку з цим, що є така проблема, ми тісно співпрацюємо з Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Міністерством освіти і науки України, Міністерством культури та інформаційної політики України з тим, щоб максимально працювали дистанційні курси, з метою вивчення та опанування як мови, так і окремих дисциплін”, — зазначив Тарас Кремінь.
В зустрічі також взяв участь представник Уповноваженого із захисту державної мови Андрій Вітренко, який наголосив на важливості тісного діалогу та подальшої конструктивної співпраці у питанні подальшої імплементації мовного законодавства.