Сьогодні, 17 вересня, відбулася зустріч Уповноваженого із захисту державної мови Тараса Кременя з Міністром соціальної політики Мариною Лазебною, під час якої обговорили забезпечення реалізації державної мовної політики в соціальній сфері.
Уповноважений поінформував Марину Лазебну про ті скарги, які надходять на адресу Секретаріату Уповноваженого щодо застосування недержавної мови педагогічними працівниками при наданні послуг з оздоровлення та відпочинку дітей під час проведення заходів виховного характеру та заходів, спрямованих на організацію дозвілля дітей.
“Відповідно до частини першої статті 21 Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної” мовою освітнього процесу в закладах освіти є державна мова. Згідно з пунктами 13, 14 частини першої статті 9 мовного закону володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків зобов’язані керівники закладів освіти всіх форм власності, педагогічні, науково-педагогічні і наукові працівники, крім іноземців чи осіб без громадянства, які запрошені до закладів освіти та/або наукових установ та працюють на тимчасовій основі як наукові, педагогічні, науково-педагогічні працівники або викладачі іноземної мови”, - зауважив Тарас Кремінь.
Крім того, Уповноважений нагадав, що з 16 січня 2021 року почала діяти 30 стаття мовного закону, відповідно до якої вся сфера обслуговування має послуговуватися виключно державною мовою. Йдеться також про надання освітніх послуг, в тому числі й гуртки, секції, дитячі відпочинкові та оздоровчі табори.
“Протягом червня-серпня 2021 року на мою адресу надійшла низка звернень, в яких громадяни зазначають про порушення положень мовного закону у закладах оздоровлення та відпочинку дітей. Зважаючи на те, що відповідно до пункту 3 Положення про Міністерство соціальної політики України одним із завдань Міністерства є забезпечення формування та реалізації державної політики з питань сім’ї та дітей, оздоровлення та відпочинку дітей, усиновлення та захисту прав дітей, необхідно налагодити тісну співпрацю між нашими інституціями у питаннях виконання вимог мовного закону”.
Уповноважений поінформував, що за результатами звернень щодо застосування недержавної мови закладами оздоровлення та відпочинку Секретаріатом Уповноваженого протягом червня-липня 2021 року розпочато шість заходів державного контролю.
В зустрічі також взяли участь заступник Міністра соціальної політики України Борис Лебедцов, а також представник Уповноваженого із захисту державної мови Андрій Вітренко.
Сторони домовилися про подальшу тісну співпрацю щодо імплементації мовного законодавства в соціальній сфері та сфері національно-патріотичного виховання молоді.