Захист української мови, як і захист національних інтересів, - це наша відповідь проти окупації й клаборанства, наш шлях до майбутніх успіхів української нації. Про це в ефіру “5 каналу” сказав Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.
“Я хочу вірити, що сьогодні 100% громадян України розуміють, що захищаючи українську мову, ми захищаємо Україну. Але захист мови - це не тільки питання дотримання мовного законодавства, це і питання гідності, честі та самоповаги.
Про завтрашній день треба думати сьогодні, і боротися кожної миті. Читайте підручники з української історії, вдосконалюйте свою українську мову, довіряйте українському війську і дивіться чесні українські новини. Це і є гарантія того, що в медіапросторі буде більше об’єктивної інформації”, - зазначив Тарас Кремінь.
Уповноважений нагадав, що нині за кордоном понад 4 мільйони українців, які виїхали через воєнні дії. “І серед українських біженців велика частка - це здобувачі освіти. Тому неперервність освітнього процесу, зокрема, за рахунок дистанційного навчання, - це один із тих важливих чинників, за допомогою яких ми повинні тримати зв’язок з нашою молоддю, яка буде повертатися до України після перемоги нашого війська.
Разом з тим, не забуваймо, що поза межами України близько 20 млн закордонних українців, які всі роки незалежності чекають від нас дистанційних курсів з опанування української мови. Закордонне українство - це наша армія народних дипломатів, яка в різних країнах світу тисне на уряди своїх держав, щоб не тільки допомагати Україні, але й вкоротити віку путінському режиму. Треба думати і дбати про всіх, хто сприяє й допомагає Україні”.
За словами Уповноваженого, питання змісту освіти - це питання формування майбутнього успішного громадянина України, який, передусім, “повинен знати свою історію, свою культуру, свої традиції, відмінно володіти українською мовою, мати перспективи свого професійного зростання”.