2022 рік є історичним роком з точки зору утвердження й популяризації української мови як державної. Про це в ефірі “5 каналу” сказав Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.
“В порівнянні з минулим роком на адресу Секретаріату Уповноваженого надійшло значно менше звернень щодо порушення мовного законодавства, і це, я думаю, пов’язано не лише зі зниженням ділової активності через війну, але й тому, що величезна кількість громадян України почала переходити на українську мову спілкування. Це стосується не тільки побутового спілкування, але й більшості сфер, які до цього були проблемними. В першу чергу, це порушення, які фіксувались щодо чиновників, які при виконанні службових обов’язків спілкувалися недержавною мовою, органів державної влади та місцевого самоврядування, представників сфери обслуговування, (а це транспорт, охорона здоров’я тощо). Переконаний, 2022 рік є історичним роком з точки зору утвердження й популяризації української мови як державної”, - зазначив Тарас Кремінь.
За словами Уповноваженого, українська мова завжди була маркером, політичним мірилом дискусій та боротьби: “Коли почали засідати переговорні групи між росієї та Україною, українська мова залишалася одним з ключових питань, яке окупанти хотіли поставити під великий сумнів. Думаю, сьогодні ні в кого не виникає заперечень, що захищаючи українську мову, ми захищаємо свою ідентичність. Українська мова - це утвердження наших національних цінностей, ідентичності, це один з наших кроків наближення до європейського співтовариства. Адже Україна, ставши членом ЄС, обов’язково буде послуговуватися українською мовою, як обов’язковою мовою ЄС. І, власне, сьогодні потрібно робити все для того, щоб української було якомога більше”, - сказав Тарас Кремінь.