За понад два роки дії мовного Закону імплементовано чимало важливих статей, які забезпечили функціонування державної мови у сферах, які є наймасовішими. Про це в інтерв'ю “АрміяInform" розказав Тарас Кремінь, Уповноважений із захисту державної мови.
Завдяки Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної” наймасовіші сфери суспільного життя стали україномовними. “Наприклад, у всіх державних інституціях, прокуратурі, органах МВС тощо з вами повинні спілкуватися українською”, — зазначив Тарас Кремінь.
Крім того, за словами Уповноваженого, важливим є і те, що з 1 вересня 2020 року всі без винятку загальноосвітні школи з викладанням предметів російською і в яких навчалося близько 200 тисяч учнів, перейшли виключно на українську. Починаючи з 1-го класу.
“Але в нас продовжують функціонувати російськомовні класи, де за клопотанням батьків навчаються діти. Їх, цих класів, не багато, але вони є”, — сказав Тарас Кремінь.
“В Закарпатті, наприклад, діють класи з викладанням угорською. В місцях компактного проживання румунів, болгар та інших народностей теж є класи, де викладання проводиться їхніми мовами. Я впевнений, що незабаром у всіх школах викладання відбуватиметься виключно українською мовою. Хоча б тому, що це сприятиме успішному складанню випускниками ЗНО і їхньому вступу до вишів. ЗНО з української мови та літератури відтепер є обов’язковими для вступу до будь-якого університету, зокрема й технічного”, — зазначив Уповноважений.