Українська мова – це наш консолідуючий фактор. Президент України Володимир Зеленський, відповідаючи на запитання російських журналістів, чітко дав зрозуміти, що в Україні немає “руzzкого міра”, немає російськомовного українця, а є громадяни України та їх право захищати національні інтереси, територіальну цілісність і, звичайно, державну мову, визначену Конституцією. Про це в ефірі телеканалу “Прямий” сказав Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.
“Вірю і сподіваюсь, що слова Президента і вибір українців на користь української мови – це те, що нас скріплює і робить з нас сильну, європейську націю. Україна вже ніколи не буде такою, як раніше. У нас вже ніколи не буде дискусій чи суперечок, пов'язаних з мовним питанням, спроб запровадити другу державну мову чи намірів надати російській статусу регіональної, як це було в 2012 році. Не буде депутатів, які з високих трибун продовжуватимуть спекулювати на мовному питанні, не буде охочих вносити зміни до мовного закону. 9-й рік війни повинен утверджувати повагу до самих себе, до рідної мови, як одного з головних маркерів національної ідентичності”, – зазначив Тарас Кремінь.
За словами Уповноваженого, мовне питання – це “троянський кінь”, який нам підсунули в 2010-му році. “З приходом до влади януковича ми побачили, що українська мова почала зникати з Криму, з Донецької, Луганської областей. Фактично станом на початок 2014 року в Криму, в Луганській та Донецькій області не залишалось закладів освіти й культури, які б сповідували українську мову й національну культуру. Натомість в тих регіонах був величезний попит на українську мову, культуру, традиції, історію, і ми це бачили по проукраїнських мітингах, які там проходили”.
“Україна зараз перебуває у доленосному, світоглядному, історічному виборі. В такий страшний, трагічний спосіб ми усвідомили, що мова – це основа основ, це наші національні інтереси. Як Уповноважений із захисту державної мови повністю підтримую позицію і РНБО, і Президента, що справді українська – це консолідуючий фактор. Нам треба рухатися далі і робити такі кроки, щоб української було більше як в Україні, так і в світі”, – зазначив Тарас Кремінь.
Уповноважений нагадав, що тиждень тому за його зверненням Україну прийняли до Європейської федерації національних мовних інституцій. “А це – ще один крок України до європейського співтовариства, де українська буде офіційною мовою”, – переконаний Тарас Кремінь.