Українське студентство має активно стежити за дотриманням мовного законодавства та повідомляти про порушення. На цьому наголосив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь під час відкриття Національного форуму органів студентського самоврядування у Державному податковому університеті в Ірпені.
“Долучайтеся до команди тих, хто розбудовує мовну інфраструктуру”, - сказав він.
Тарас Кремінь акцентував увагу на важливості ініціативи обрання студентських мовних омбудсменів у закладах освіти.
“Спільно з лідерами студентського самоврядування п’яти регіонів України ми створили умовну асоціацію мовних омбудсменів (Черкаський державний технологічний університет, Харківський національний університет імені Каразіна, Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського, Миколаївський національний аграрний університет, Херсонський державний університет). Ми формуємо команду мовних амбасадорів – це люди, які із проукраїнською, державницькою позицією готові створювати нові активності, нові інноваційні рішення, які будуть посилювати нашу обороноздатність”, - сказав Уповноважений.
Він також зауважив, що 2022 рік був надзвичайно складним, зокрема і для розвитку української мови. “Таку величезну кількість принижень, яку ми побачили на тимчасово окупованих територіях разом із переслідуванням та вбивствами мирного населення, витіснення української мови історія не знала з часів Другої Світової війни. Десятки університетів ще з 2014 року мають статус внутрішньо переміщених. Важливо зберегти ці вищі навчальні заклади, надати їм кращі можливості фінансування, забезпечити їх необхідними ресурсами”, - зазначив він.
Керівник Секретаріату Уповноваженого Юрій Зубко, який був учасником студентської Революції на граніті, зазначив, що студентство завжди було рушійною силою у боротьбі за Незалежність України.
“Розвиток студентського самоврядування надзвичайно важливий, бо він дає поштовх до реалізації амбітних ідей, впровадження перспективних моделей навчання, прагнення до європейського досвіду”, - наголосив він.
У Форумі взяли участь представники органів студентського самоврядування понад п’ятдесяти закладів вищої освіти з різних куточків України.
Мета Форуму - обговорення актуальних питань щодо розвитку студентського самоврядування, виявлення проблем його органів управління та формування шляхів їх вирішення, а також обміну досвідом та пошуку нових партнерів для подальшої співпраці.