30 березня Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь та представник Уповноваженого Сергій Левчук здійснили робочу поїздку в Черкаси, де за участі Уповноваженого та начальника Черкаської ОВА Ігоря Табурця відбувся “круглий стіл”: “Реалізація на Черкащині Програми з розвитку та функціонування української мови”.
Тарас Кремінь у своєму виступі зупинився на основних засадах та особливостях імплементації Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної” на Черкащині.
“Українська є мовою вільних, мовою гідних – людей, які борються за свободу свою, своїх дітей, за демократію і права людини. І насправді прийнятий закон - це не про можливість оштрафувати чиновників, це про можливість і права громадянина України бути вільним у своїй державі у застосуванні рідної йому мови. Відтак цей документ та рішення Черкаської обласної ради про підтримку функціонування української мови після 24 лютого набуло абсолютно іншого, глибиннішого звучання”, - сказав він.
У межах заходу відбулася презентація підручника з української мови “Welcome to Ukraine. Іntensive course of languages” (“Ласкаво просимо до України”), розробленого науковцями кафедри української мови та загального мовознавства Черкаського державного технологічного університету.
Також Уповноважений взяв участь у засіданні Вченої ради ЧДТУ, яке відбулося за участі заступника голови Черкаської ОДА з гуманітарних питань Олександра Шамрая Серед іншого учасники засідання обговорили питання особливостей проведення безкоштовних курсів з вивчення української мови для внутрішньо переміщених осіб, які проходять щовівторка в ЧДТУ з травня 2022 та запровадження в Університеті посади Уповноваженого з питань державної мови (на громадських засадах) з-поміж здобувачів вищої освіти.
Тарас Кремінь разом з в.о. ректора ЧДТУ Олегом Григором, проректорами та Уповноваженим з питань державної мови ЧДТУ обговорили важливість контролю за дотриманням законодавства про державну мову в освітньому процесі.
Нагадаємо, Комплексна програма розвитку та функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя Черкаської області на 2021-2025 роки була ухвалена у червні 2021 року. Станом на сьогодні на території Черкаської області діє 10 безкоштовних майданчиків для вивчення та вдосконалення української мови.