Спорт не може бути поза політикою, адже він завжди використовувався з політичних міркувань. Про це сказав Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь в етері Громадського радіо, коментуючи поведінку української легкоатлетки Ярослави Магучіх, яка зробила спільну фотографію з російською спортсменкою Марією Ласіцкене на Олімпіаді у Токіо.
«Не мені давати оцінку військовослужбовиці Ярославі Магучіх, яка перебуватиме у спортклубі Міноборни, для цього є безпосередньо військове керівництво, але мені прикро, що ця ситуація стала полем різних політичних інсинуацій. Я думаю, мають бути офіційна заява від самої спортсменки, спортклубу та міністра молоді та спорту, який також має повідомити, яка робота над помилками буде проведена. Я сподіваюся, що цей інцидент – знаковий, це рубікон, який наші спортсмени та Міністерство мають перейти. На перспективу такого відбуватися не повинно», – зазначив Тарас Кремінь.
Уповноважений переконаний, що в Україні мали б створити інструкцію для спортсменів, які виїжджають за кордон представляти країну.
Тарас Кремінь вкотре наголосив на тому, що спортсмени, які представляють Україну, мають давати коментарі та спілкуватися українською мовою. У приклад він наводить народного депутата та чемпіона Ігор у Токіо Жана Беленюка, який провів пресконференцію державною мовою.
«Не знаєте, як діяти – візьміть приклад з товаришів по команді. Представляючи країну за кордоном треба нести відповідальність за свою поведінку, використання національних символів. Особливо це важливо напередодні Дня Незалежності України. Не уявляю, щоб спортсмен США чи Франції виступали на пресконференції чи давали коментарі не державною мовою», – каже Тарас Кремінь.
При цьому Уповноважений зазначив, що цьогоріч на змаганнях у переважній більшості українські спортсмени все ж спілкувалися державною мовою.
Тарас Кремінь сподівається, що після повернення збірної додому, Міністерство молоді та спорту проведе роботу над помилками.