Зібрані Секретаріатом Уповноваженого із захисту державної мови матеріали щодо лінгвоциду української мови на тимчасово окупованих територіях передані до правоохоронних органів, вітчизняних та міжнародних інституцій, які розслідують воєнні злочини росії в Україні. Про це в ефірі радіо Київ 98 ФМ повідомив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.
“Питання пов’язані з лінгвоцидом – це один із елементів тієї великої міжнародної процедури, яка зараз проводиться спеціальною робочою групою, організованою ООН, стосовно фактів геноциду в Україні, - сказав він. - Ми також передали матеріали й до представника України в Європейському суді з прав людини, водночас, тісно комунікуємо з правоохоронними органами по кожному з таких епізодів, допомагаючи слідству, щоб кожен факт був підкріплений доказами. Тому не будемо забігати наперед. Ми продовжуємо свою роботу в цьому напрямку й злочинці, світові терористи неодмінно будуть покарані”.
Щодо того, яким може бути покарання за лінгвоцид, Тарас Кремінь зазначив, що це буде консолідована позиція, ініційована українською державою, за підтримки міжнародного співтовариства, а також країн-партнерів України.
Уповноважений також повідомив, що днями питання лінгвоциду було розглянуто на засіданні Генеральної Асамблеї Європейської Федерації національних мовних інституцій (EFNIL) та у межах міжнародної конференції EFNIL “Мова та міграція”.
“Уперше за всю історію Незалежності Україна була учасницею Генасамблеї EFNIL як країна, що у березні цього року отримала статус асоційованого членства. Я доповідав стосовно зафіксованих нами фактів лінгвоциду на окупованих територіях, а також механізмів зросійщення, які москва демонструвала і останні 300 років і, зокрема, з 2014 року та з моменту повномасштабного вторгнення – 24 лютого цього року, - зауважив Тарас Кремінь.
Він підкреслив, що зафіксовані Секретаріатом Уповноваженого факти та механізми насильницького зросійщення, повністю корелюються із заявами та псевдоісторичними доповідями перших осіб росії.
“Вірю, що зібрані нами докази будуть всебічно використані правоохоронними органами, а також правозахисними організаціями, які розпочали відповідні процеси”, - підсумував Тарас Кремінь.