Питання мовної дипломатії – це питання безпеки України, нашої обороноздатності, сприяння зміцненню Європейського Союзу та НАТО, що наближає перемогу України. Про це під час “Другого міжнародного експертного форуму Польща – Україна – Німеччина: нові освітні та культурні виклики” сказав Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.
“Утвердження української мови за кордоном - це гарантія інтеграції України до ЄС”, - сказав він.
За словами Уповноваженого, поширення української мови у світі - серед завдань мовного закону.
“Як Уповноважений, я всіляко сприяю захисту мовних прав наших громадян за межами України, підтримую ініціативи щодо розвитку української мови як іноземної в світі”, - зазначив Тарас Кремінь, наголосивши на необхідності збільшення у світі центрів українознавства на кшталт Міжнародної асоціації україністів, яка займається вивченням історії і культури України.
Тарас Кремінь назвав минулий, 2022 рік, роком змін мовної ситуації як в країні, так і в світі та нагадав, що Україна набула членства в Європейській федерації національних мовних установ (EFNIL).
“Ми стали 45-ою мовною інституцією із 32 європейських країн, які поділяють цінності глобальної мовної політики. Епіцентром нашої особливої уваги в EFNIL є лінгвоцид на тимчасово окупованих територіях”, - зауважив він.
Цього року, за словами Тараса Кременя, важливими питаннями на порядку денному є затвердження Кабінетом Міністрів України Державної програми сприяння опануванню української мови та Державної програми співпраці з українцями за кордоном. “Ці документи вирішать питання розвитку української мови за кордоном та посилять її роль і статус у світі”, - переконаний він.