Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь вважає великою проблемою питання мовної асиміляції дітей, які вимушено виїхали за кордон. Про це він сказав в ефірі телеканалу “Еспресо”.
«Я неодноразово наголошував, що ми зобов’язані контролювати все, що відбувається в забезпеченні освітнього процесу для задоволення, в тому числі, мовних потреб наших дітей за кордоном » , - сказав він.
За словами Тараса Кременя, мовний закон має всі інструменти, які унеможливлюють мовну асиміляцію здобувачів освіти. Зокрема, стаття 3 Закону визначає, що серед завдань - “поширення української мови у світі та сприяння в задоволенні мовних потреб закордонних українців і громадян України, які проживають або тимчасово перебувають за межами України”.
«В умовах війни ми повинні зробити все від нас залежне, щоб українська мова лунала за межами України, нею навчалися, створювалися кращі можливості для її опанування», - підкреслив він.
Коментуючи дискусії, які виникли після оприлюднення результатів опитувань, проведених Варшавським університетом та Економіко-гуманітарним університетом у Варшаві щодо ставлення поляків до українських біженців, які розмовляють російською мовою, Тарас Кремінь зазначив: «Я не розумію таких батьків, які, вимушено перебуваючи за кордоном, не думають про українське майбутнє своїх дітей. Таким загрозам варто покласти край. Час змін настав!».