Київська влада однією з перших в Україні запропонувала вивчення мовної ситуації шляхом проведення соціологічних досліджень. Про це в ефірі телеканалу «Прямий» повідомив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.
«Застосунок «Київ цифровий» дозволяє проводити це та багато інших цікавих досліджень, що стосується різних сфер діяльності мешканців столиці. Після проведення другого етапу в Києві буде затверджена мовна стратегія, над розробкою якої працював і Секретаріат Уповноваженого із захисту державної мови. Будемо вірити, що буде затверджена і міська програма з розвитку української мови як державної», - зазначив Уповноважений.
Тарас Кремінь зауважив, що наразі Київ та Київська область має чи не найбільшу кількість локацій з безкоштовними курсами з української мови, працюють громадські організації, проводиться робота з популяризації української мови.
“Якщо раніше ми бачили достатню кількість звернень і скарг на порушення мовного закону у столиці, то зараз їх значно менше. Я відчуваю підтримку з боку влади Києва і хочу вірити, що столиця і надалі залишатиметься “законодавцем” мовної культури, мовної дипломатії, нових можливостей!», - підкреслив Тарас Кремінь.
Як відомо, в межах розробки міської концепції утвердження української мови в усіх сферах суспільного життя столиці в застосунку «Київ Цифровий» триває опитування киян, яке має на меті дізнатися громадську думку щодо реального стану використання української мови в Києві, а також визначити основні інструменти, які місто може запропонувати всім охочим опанувати українську мову.
Станом на 26 січня, за даними застосунку, свою думку вже висловили 45 тисяч містян. Взяти участь в опитування можна до 31 січня.