Протягом 9 місяців 2022 року найбільше скарг і звернень громадян, які стосувалися порушення закону про державну мову посадовцями, надійшло з Харківської, Одеської та Дніпропетровської областей, зокрема міста Кривий Ріг. Про це в ефірі телеканалу “Еспресо” повідомив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.
Водночас він зауважив, що після 16 липня 2022 року, коли набули чинності частини 2 та 6 статті 27 Закону України “Про забезпечення функціонування української
мови як державної” ситуація почала змінюватися.
“Більшість із тих чиновників та органів влади, котрі до 16 липня, тобто до набуття чинності відповідних статей Закону про державну мову, використовували в роботі дві мови, зараз послуговуються виключно державною мовою”, - зазначив Тарас Кремінь.
Такі приклади, за його словами, демонструють Харківська та Одеська міські ради.
Уповноважений також додав, що з ініціативи мерів Кривого Рогу й Дніпра з’явилась розгалужена мережа безкоштовних мовних курсів разом із затвердженням відповідних місцевих програм з вивчення української мови.
“Сподіваюся, що це стане прикладом для інших очільників громад, міст та областей. Це дуже важливо, що такі сигнали йдуть зі сходу та півдня в інші куточки України”, - сказав Тарас Кремінь.