Великий успіх української нації, яка в попередні століття, коли існувала в умовах відсутності своєї державності, дякуючи своїй пісні, мові, історії, переказам, фольклору, національній впертості та духу, змогла не лише зберегтися, консолідуватися , а й наростити велику силу та енергію аби розбудувати українську державу.
Таку думку в ефірі радіо НВ висловив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, розмірковуючи про роль народної дипломатії в утвердженні української мови як державної.
Наразі на певних громадських закладах можна зустріти вивіски на кшталт: «Ваша слабенька українська чарівна» або «Шановні російськомовні українці, коли ви намагаєтесь говорити українською – це вже прекрасно».
«Власне, народна дипломатія і визначає ключові чинники утвердження української мови як державної, - вважає Тарас Кремінь. - Від того, як сьогодні поширюється мережа безкоштовних курсів, як з’являються прекрасні ініціативи на підтримку української мови, на освітньому рівні, на дипломатичному, музичному, культурному фронтах. Коли пісню «Ой у лузі червона калина», співають на всіх сценах світу; коли українська лірика лунає на відзначенні переможців «Греммі»; коли є великий інтерес до українського письменництва – усе це і є дією народної дипломатії».
Уповноважений також зазначив, що зараз, у 2022 році, імперативи генетичного спрямування, консолідаційного характеру відіграють ключову роль як у розбудові держави, так і в нашій визвольні війні. І це стосується не лише України, а й усього світу.
«Бо вже всі відчули, що там, де є українець, там - єдність, підтримка, там – всеперемагаючий волонтерський рух, там - незламність духу й надпотужна віра в перемогу Збройних сил України», - резюмував Тарас Кремінь.