На саміті ЄС в Брюсселі підписано довгоочікуваний документ щодо розширення європейського співтовариства, який відкриває великі можливості для України в нових реаліях. Це свідчить про відповідальність і рішучість лідерів Європи зміцнити нашу державу відповідно до кращих стандартів. Це - про лідерство та єдність вільного світу широко підтримати Україну в боротьбі проти російського агресора. Це - про гарантії, довіру та безпеку, збережені життя, покарання злочинців та гідне майбутнє.
Європейські обрії доволі широкі для розвитку та популяризації української. Крім того, що вона постане 25-ою серед мов офіційного документообігу, для неї створюватимуть гідні умови в державних установах і закладах освіти, в академічних колах та студентському середовищі. Наша мовна політика суголосна стандартам європейської спільноти. З моєї ініціативи Україна стала асоційованим членом Європейської федерації національних мовних інституцій (EFNIL), яка об’єднує провідні мовні інституції країн - членів ЄС. Націю незламних, яка творить літопис вільного світу, підтримують, тому росте кількість охочих вивчити українську та підтримати Україну.
Нагадаю, Єврокомісія надавала Україні сім рекомендацій щодо кандидатства. Буквально минулого тижня Верховна Рада України ухвалила чи не найголовніший євроінтеграційний законопроєкт про внесення змін до деяких законів України щодо врахування експертної оцінки Ради Європи та її органів щодо прав національних меншин (спільнот) в окремих сферах. В ньому враховані зауваження і пропозиції Уповноваженого, чим вдалося захистити українську мову як державну і мовні права національних спільнот.
Рішення європейських лідерів історичне, справедливе та своєчасне. Гідно даючи відсіч російському окупанту, Україна захищає цінності цивілізаційного світу, права людини, демократію і свободу.
Україні в ЄС - бути!