Комітет гуманітарної та інформаційної політики одноголосно підтримав розроблений Міністерством культури та інформаційної політики проєкт Державної цільової національно-культурної програми забезпечення всебічного розвитку і функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя на період до 2030 року. Про це після засідання комітету повідомив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.
“Комітет одноголосно підтримав проєкт програми та звернення до Кабінету міністрів України щодо її затвердження”, - сказав він.
Метою програми є створення умов для подолання наслідків русифікації, всебічного розвитку і функціонування державної мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України та популяризація української мови у світі.
За словами Тараса Кременя, у межах програми пропонується реалізувати низку спецпроєктів, серед яких подолання наслідків лінгвоциду української мови та заходи з відновлення функціонування державної мови на деокупованих територіях та створення національної платформи з вивчення української мови.
“Важливим компонентом програми є також удосконалення рівня володіння та викладання української мови педагогічними працівниками та викладачами курсів української мови”, - сказав Уповноважений.
Тарас Кремінь підкреслив, що розробка такої програми - надзвичайно важливий компонент загальної державної мовної політики.
“Я дякую усім, хто доклався до підготовки цього документа і сподіваюся, що він буде реалізований у вигляді забезпеченої фінансово державної програми, яка охопить усі сфери і гілки сучасного життя, як в Україні, так і за кордоном. Ми повинні всебічно захищати свій мовний простір, тому що це наша лінія оборони, основа нашої ідентичності”, - наголосив він.
Як відомо, МКІП планує представити проєкт державної мовної програми до Дня української писемності та мови, який відзначатиметься 27 жовтня.