Відповідно до положень статті 3 закону про державну мову одне із його завдань - сприяння вивченню української мови в Україні та за кордоном, поширення української мови у світі, сприяння в задоволенні мовних потреб закордонних українців і громадян України, які проживають або тимчасово перебувають за межами України.
Міжнародна підтримка України в нашій боротьбі проти російської агресії сприяла значному зростанню інтересу як іноземців, так і наших громадян до опанування української мови. Спілкуватися мовою героїчного народу стало престижно, шляхетно і модно, тому ми спостерігаємо шалений інтерес до нашої історії, культури, освіти. Не забуваймо, що відповідно до недавніх законодавчих змін підставою для набуття громадянства України є достатній рівень володіння державною мовою, історією України та основ Конституції. Таким чином, українська держава має гідно відреагувати на цей запит і забезпечити сприятливі умови.
“Виконання цього завдання потребує об’єднання необхідних зусиль. Вкрай важливо забезпечити, зокрема, доступ до мовних курсів, відповідних освітніх програм, українознавчих студій у провідних університетах світу, тим самим збільшити присутність України на міжнародній арені. Я підготував відповідне звернення до Кабінету Міністрів України та Світового Конгресу Українців з метою комплексного втілення норм мовного закону. Мовній дипломатії - кращі перспективи!», - зазначив Тарас Кремінь.
На англомовній версії офіційного сайту Уповноваженого створено окрему сторінку, де представлено корисну інформацію про навчальні ресурси та курси для іноземців, які вирішили вивчати українську мову: https://mova-ombudsman.gov.ua/en/resources-to-help-foreigners-in-learning-ukrainian
Ця інформація буде регулярно оновлюватися, тому звертаємося з проханням до всіх, хто організовує, проводить навчання української мови для іноземних громадян в Україні або за кордоном повідомляти про нові можливості на поштову адресу: kursy@mova-ombudsman.gov.ua