Міністерство охорони здоров’я України виконало рекомендацію Уповноваженого Кабінетові Міністрів України, що міститься у Річному звіті про стан дотримання Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної” у 2021 році, та внесло зміни до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників охорони здоров’я, якими передбачено вимогу щодо обов’язкового володіння ними державною мовою.
Відповідно до наказу МОЗ (№ 958 від 06.06.2022 року) працівники закладів охорони здоров’я - від генерального директора до технічного працівника - зобов’язані володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків відповідно до Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”.
Нагадуємо, що згідно з пунктом 15 статті 9 Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної” медичні працівники державних і комунальних закладів охорони здоров’я зобов’язані володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків.
Рівень володіння державною мовою для таких осіб засвідчується документом про повну загальну середню освіту за умови, що такий документ підтверджує вивчення особою української мови як навчального предмета (дисципліни), або державним сертифікатом про рівень володіння державною мовою, що видається Національною комісією зі стандартів державної мови.
Також відповідно до статті 33 мовного закону:
мовою у сфері охорони здоров’я, медичної допомоги та медичного обслуговування є державна мова;
заклади охорони здоров’я складають документи, які стосуються стану здоров’я пацієнтів, державною мовою;
мовою актів, які регулюють діяльність закладів охорони здоров’я, діловодства та документообігу, є державна мова;
заклади охорони здоров’я використовують у своїх документах медичну термінологію відповідно до стандартів, визначених Національною комісією зі стандартів державної мови.