Щиро вітаю українських авторів з Всесвітнім днем письменника. Ви своєю щоденною працею утверджуєте, захищаєте та розвиваєте українську мову. У цей буремний час бажаю вам витримки, наснаги та творчих звершень!
Повномасштабне вторгнення позначилось на житті кожного з вас, а також на українській літературі в цілому, яка миттєво відреагувала на “велику війну” та надійно тримає культурно-інформаційний фронт.
Після 24 лютого 2022-го багато українських письменників доєдналися до оборони країни. Одні вступили до лав ЗСУ, територіальної оборони, інші - сконцентрували свою роботу у волонтерському напрямку. Шана та повага кожному та кожній!
На жаль, прийшовши на нашу землю, рашисти почали не тільки знищувати українські книжки, а й вбивати українських письменників. Згадаймо сьогодні дитячого автора Володимира Вакуленка, який був закатований окупантами під Ізюмом; військовослужбовця, поета і автора пісень Гліба Бабича; письменника та засновника літературного проєкту “Дух Нації” Юрія Руфа; письменника та видавця Володимира Чепового, журналіста та письменника Ігоря Терьохіна. Всі вони з перших днів повномасштабного вторгнення зі зброєю в руках стали на захист України і загинули в боях з ворогом.
Минулого року Верховна Рада України проголосувала два надважливі закони, покликані захистити український культурно-інформаційний простір від впливу “руzzкого міра”. Зокрема, про стимулювання українського книговидання, а також про заборону ввезення та розповсюдження книг з території росії та білорусі. Проте, останній і досі чекає на підпис Президента України.
Варто відзначити, що за останній рік за кордоном попит на українські книги зріс майже вдвічі. Сьогодні західний читач по-новому відкриває для себе Україну. Українських авторів читають, перекладають, видають престижними тиражами. Нещодавно англомовна версія книги про Україну очолила рейтинг найгарячіших новинок на популярному американському ресурсі. І це лише початок! Щиро вірю, що попит на українську книжку й надалі зростатиме і вже незабаром Україна матиме Нобелівського лауреата з літератури.
Пам’ятаймо, слово - зброя! Тому, працюючи зі словом, документуючи злочини російських військових, тримаючи культурно-інформаційний фронт, наближаймо Перемогу!