Сьогодні світ відзначає Міжнародний день захисту дітей.
В умовах повномасштабної війни у всіх нас загострилось відчуття важливості захисту кожної української дитини. росіяни хочуть не тільки вкрасти у нас території, а й позбавити наших дітей дитинства.
Страшні офіційні цифри говорять про те, що від 24 лютого 2022 року росія вбила 484 дитини, одну з яких прямо цієї ночі у столиці. Щодня російські воєнні злочинці масово порушують права українських дітей на життя, безпеку, ідентичність, сім’ю, освіту, відпочинок, оздоровлення… Це і примусова депортація, і так зване “перевиховання” у фільтраційних таборах, і насадження концепції “руzzкого міра”, і насильницька русифікація, і різного роду психологічні маніпуляції тощо.
За інформацією ЮНІСЕФ, унаслідок військової агресії у 2022 році більше 7,5 мільйонів українських дітей перебували під загрозою їхньому життю та здоров’ю, яка дедалі зростає.
Оскаженілі російські душогуби, здійснюючи геноцид проти громадян України, цілеспрямовано застосовують до українських дітей політику лінгвоциду, витісняючи на тимчасово окупованих територіях українську як мову освітнього процесу. Зросійщення українських закладів освіти стало одним з елементів так званої політики "денацифікації". Окупаційна влада відпрацьовує це на всіх рівнях здобуття формальної освіти (дошкільної, загальної середньої, професійної, фахової передвищої та вищої), а також позашкільних закладів.
Мовна деокупація та інтеграція наших дітей в українську систему освіти - один з головних пріоритетів для влади. Ми докладемо максимум зусиль, аби права та безпека кожної української дитини були відновлені, а всі діти, які примусово опинилися на чужині, повернулись до рідного дому.
Заради щасливого, мирного майбутнього наших дітей ми, дорослі, маємо бути сильними та витривалими. Діти – наше майбутнє. Це - основа розбудови й становлення незалежної і сильної України. Саме тому питання захисту їхніх прав завжди було і залишається пріоритетним для держави.