Сьогодні, 13 липня, Волинська обласна рада на позачерговій сесії затвердила Комплексну програму розвитку та функціонування української мови у Волинській області на 2023-2026 роки. За відповідне рішення проголосував 51 депутат облради.
«Метою Програми є зміцнення державного статусу української мови, вироблення дієвого механізму її захисту, забезпечення додержання конституційних гарантій щодо всебічного розвитку, функціонування та популяризації української мови як державної в усіх сферах суспільного життя на території Волинської області», - зазначено в документі.
Розробники Програми переконані, що її реалізація збільшить кількість осіб, що підвищать кваліфікацію з володіння українською мовою; забезпечить підтримку якісного українськомовного продукту; створить умови для опанування внутрішньо переміщеними особами та іноземцями державної мови, сформує серед населення області сприйняття української мови як елемента національної безпеки тощо.
Програмою, зокрема, передбачено такі завдання та заходи:
проведення мовних конференцій, вікторин, семінарів за участі громадських організацій, національно-культурних товариств, творчих спілок області;
проведення інформаційно-просвітницьких заходів щодо популяризації української мови;
поповнення фондів публічних бібліотек творами національної та світової художньої літератури, довідковими, науково-популярними виданнями з різних галузей знань, виданих українською мовою;
відкриття мережі курсів з вивчення української мови (зокрема дистанційних та онлайн-курсів) для різних категорій осіб, у тому числі на безоплатній основі, здійснення інших заходів щодо сприяння опануванню державної мови тощо.
Загальний обсяг фінансування Програми з обласного бюджету - 1002 тис. грн., з яких 213 тис. грн. передбачено вже на 2023 рік.
“Волинь стала 18-ою областю, де ухвалена мовна програма. Всього в Україні діє 72 місцеві програми розвитку та функціонування української мови як державної”, - зазначив Тарас Кремінь. “Посилюючи регіональну мовну політику, ми зміцнюємо єдність великої української нації!”.