Представниця Уповноваженого із захисту державної мови Ярослава Вітко-Присяжнюк відвідала з робочою поїздкою Миколаїв. Спільно з Департаментом архітектури та містобудування Миколаївської міської ради, районною в місті адміністрацією, співробітниками ГУ Держпродспоживслужби, ГУНП в Миколаївській області вона проінспектувала центральні вулиці міста щодо дотримання мовного законодавства у сфері зовнішньої реклами та інформації для загального ознайомлення.
За її словами, Миколаївська міська рада чи не найперша серед українських міст - обласних центрів комплексно підійшла до вирішення проблеми порушень мовного законодавства у зовнішній рекламі.
«Вже майже три місяці у Миколаєві активно проводиться розʼяснювальна робота із підприємцями щодо виконання ними мовного законодавства в частині розміщення інформації для загального ознайомлення. За цей час профільним Департаментом архітектури та містобудування спільно з районними в місті адміністраціями було зафіксовано понад 700 порушень, з яких, станом на сьогодні, вже 25% виправлено, що є дуже позитивною тенденцією», - зазначила Вітко-Присяжнюк.
У переважній більшості закладів, в яких проводилася інспекція, власники обіцяли усунути порушення протягом певного терміну, або ж повідомляли, що вже замовили нові рекламні конструкції чи вивіски.
“На жаль, така ситуація була не всюди і в таких випадках, зіткнувшись із "принциповими" порушниками, ми вже вимушені були діяти чітко в межах чинного законодавства - складати протокол про адміністративне правопорушення», - повідомила представниця Уповноваженого.
Нагадаємо, що відповідно до 32 статті Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної” мовою реклами є державна мова. Ці вимоги поширюються на всі визначені види реклами незалежно від способу її розміщення та змісту (внутрішню, зовнішню, рекламу на транспорті, політичну, соціальну рекламу тощо).
Вимогами статті 28 мовного Закону передбачено, що інформація для загального ознайомлення (оголошення, покажчики, вказівники, вивіски, повідомлення, написи та інша публічно розміщена текстова, візуальна і звукова інформація, що використовується або може використовуватися для інформування необмеженого кола осіб про товари, роботи, послуги, певних суб’єктів господарювання, посадових, службових осіб підприємств або органів державної влади, органів місцевого самоврядування) подається державною мовою, якщо інше не встановлено цим Законом.