Топоніми, назви яких не відповідають стандартам державної мови та пов’язані з країною-агресором, мають бути перейменовані. На цьому наголосив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь та закликав парламентарів підтримати проєкт Постанови про перейменування окремих населених пунктів та районів, який 3 вересня був включений до порядку денного Верховної Ради України.
“Суспільний запит на дерусифікацію публічного простору рекордно високий. Сподіваюсь, що на дванадцятій сесії Верховної Ради України, яка розпочала свою роботу у вересні, це питання вирішать остаточно. Сотні назв міст та сіл чекають на перейменування. Російськомовним покручам, які пов’язані з державою-агресором, комуністичним тоталітарним режимом, імперськими та радянськими ідеологемами, не місце на сучасній мапі України. Я кажу про міста Южноукраїнськ та Первомайськ, села Гражданівка, Спокойствіє, Надеждівка, Майське, Краснолюбецьк, Первомаївка, Южне, Чисті Лужі, Пушкіно, Некрасове тощо”, - зазначив Тарас Кремінь.
Нагадаємо, що, починаючи з 2021 року Уповноважений неодноразово звертався до керівників місцевих органів державної влади з проханням привести у відповідність до правопису, стандартів державної мови та вимог статті 41 Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної” назви населених пунктів.