Для протидії системному освітньому лінгвоциду на тимчасово окупованих територіях України, ми маємо посилити нашу інформаційну присутність в окупації. Про це під час круглого столу “Порушення права на освіту державною мовою в окупованому Криму” зазначив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.
“Це про нашу інформаційну присутність в окупації та роботу в питаннях протидії дезінформації та пропаганді. Сьогодні достатньо засобів технічного характеру, які можуть значно посилити наше інформаційне поле. Мова йде про дистанційну освіту, різноманітні онлайн-курси”, - зазначив Тарас Кремінь.
Крім того, за словами Уповноваженого, надважливою є фіксація порушення прав людини в тимчасовій окупації.
Уповноважений нагадав про спецдоповідь щодо обмеження функціонування державної мови на тимчасово окупованих територіях України, яка була представлена у 2021 році.
“Ці матеріали, які стосувалися таких основних сфер як освіта, культура, медіа, реклама, діяльність окупаційних органів влади, стали предметом розгляду правоохоронних органів та правозахисних організацій щодо лінгвоциду на тимчасово окупованих територіях. Матеріали щодо лінгвоциду в окупації, які продовжує збирати Секретаріат Уповноваженого із захисту державної мови, на розгляді в ЄСПЛ і в Міжнародному кримінальному суді”, - зазначив він.
Нагадаємо, організаторами круглого столу “Порушення права на освіту державною мовою в окупованому Криму” є Громадська організація “Кримський центр ділового та культурного співробітництва “Український дім” за підтримки Крайової ради українців Криму, Міжнародного фонду “Відродження”.
Серед учасників Андрій Щекун, представник Крайової ради українців Криму, координатор групи “Гуманітарна політика” Експертної мережі “Кримська платформа”; Климент - Митрополит Сімферопольський і Кримський ПЦУ; Денис Чистіков, заступник представника Президента в Автономній Республіці Крим; Андрій Іванець, представник Крайової ради українців Криму, провідний науковий співробітник Національного музею Голодомору-геноциду та інші.