Питання утвердження української мови на деокупованих територіях та її розвиток - це про силу української влади. Про це в ефірі телеканалу «Прямий» зазначив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.
За його словами, важливо, що у прикордонних областях ефективно діють регіональні програми сприяння та розвитку української мови. Йдеться про Одещину, Миколаївщину, Херсонщину, Харківщину, Донеччину, Сумщину, Львівщину, Закарпаття, Буковину та Чернігівщину.
«Українізація громадського простору - це наша відповідь на десятиліття російщення ключових сфер суспільного життя, а також підготовка до мовної деокупації тимчасово поневолених куточків України, - зазначив Тарас Кремінь. - Серед завдань української влади і мене як Уповноваженого - захищати мовні права громадян України. Кожен повинен мати доступ до інформації та послуг українською мовою, а також можливості опанувати її».
Коментуючи некоректні висловлювання деяких осіб щодо російської мови, Уповноважений зазначив, що вони потребують оцінки відповідних правоохоронних органів.
“Переважна більшість громадян України спілкується українською мовою і на роботі, і вдома. Це означає, що в усіх сферах суспільного життя надають перевагу українській мові”, - підкреслив він.