Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь обговорив з головою Національної поліції України Іваном Вигівським алгоритм притягнення до відповідальності власників окремих інтернет-сторінок.
“Йдеться насамперед про ті інтернет-представництва, які всупереч чинному законодавству України не оприлюднюють відомості про суб’єкт господарювання, чим ускладнюють процес притягнення їх до відповідальності ”, - сказав Тарас Кремінь.
Він зазначив, що з 16 липня 2022 року по 16 травня 2023 року з понад 1000 звернень громадян щодо порушення інтернет-представництвами мовного закону у 322 випадках не вдалося встановити суб’єкт господарювання. Перелік таких сайтів направлений до Національної поліції України для встановлення порушників та притягнення їх до відповідальності.
“Відсутність на вебсайтах даних щодо найменування, організаційно-правової форми, місцезнаходження, іншої контактної інформації, особи керівника - це порушення податкового законодавства, законів “Про захист прав споживачів”, “Про електронну комерцію” тощо, за що передбачена адміністративна відповідальність”, - підкреслив Уповноважений.
“Ненадання такої інформації може свідчити і про провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб’єкта господарювання, що створює умови для ухилення від сплати податків, шахрайських дій тощо”, - додав він.
Тарас Кремінь та Іван Вигівський також обговорили питання необхідності посилення контролю з боку Національної поліції за дотриманням закону щодо обмеження публічного використання музичного продукту держави-агресора та виконавців, які підтримують російську агресію.
Нагадаємо, відповідно до нової редакції Закону України “Про захист прав споживачів" у разі ненадання суб’єктом господарювання достовірної інформації на вебсайті про його найменування, місцезнаходження, що унеможливлює здійснення заходу державного нагляду (контролю), Держпродспоживслужбі надано право звертатися до провайдера інтернет-послуг щодо обмеження доступу до вебсайтів (частини вебсайту, програмного забезпечення) таких суб’єктів господарювання. Ці зміни набудуть чинності через рік з дня опублікування відповідного закону, але не раніше дня припинення чи скасування воєнного стану.