Сьогодні, 24 січня, Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь провів робочу зустріч з головою Національної комісії зі стандартів державної мови Юлією Чернобров.
Сторони обговорили готовність до затвердження Державного стандарту з української мови як іноземної (рівні загального володіння А1-С2), який відповідатиме загальноєвропейським рекомендаціям з мовної освіти: вивчення, викладання, оцінювання.
Крім того, йшлося про стан готовності мережі уповноважених установ забезпечити право громадян України скласти іспит на рівень володіння українською як державною для зайняття визначених законами посад. Як відомо, в роботі Нацкомісії зі стандартів державної мови була технологічна перерва протягом кінця грудня 2023 - початку січня 2024 років.
Нагадаємо, що 1 січня 2024 року набули чинності зміни до Порядку проведення іспитів на рівень володіння державною мовою, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 27.10.2023 р. № 1126. Змінюється формат проведення іспиту на визначення рівня володіння державною мовою (для виконання службових обов’язків).
На що варто звернути увагу? Іспит триває 60 хвилин і складається з:
Детальніше тут.
“Викликала занепокоєння інформація голови Комісії про про потребу в залученні спеціально уповноважених установ (організацій), які проводять іспити на рівень володіння державною мовою, в Хмельницькій та Чернівецькій областях. Окремо звертаюсь до очільників ОВА та ректорів університетів взяти до відома і забезпечити права громадян України”, - зазначив Тарас Кремінь..
За участі директорки Інституту географії НАН України Євгенії Маруняк та керівника Секретаріату Уповноваженого із захисту державної мови Юрія Зубка зосередились на проблемах напрацювання української термінології в різних галузях, зокрема, застосування українських слів, словосполучень і термінів замість іншомовних.
“Утверджуючи українську мову як державну, сприяємо інтеграції до ЄС”, - наголосив Тарас Кремінь.