Уповноважений із захисту державної мови наголошує на необхідності послуговуватися державною мовою під час публічних виступів, коментарів чи пресконференцій, в яких беруть участь наші спортсмени, їхні тренери, представники федерацій чи клубів під час Олімпійських ігор-2024. Про це він зазначив, коментуючи розроблені Національним олімпійським комітетом України та Міністерством молоді та спорту України рекомендації для українських атлетів щодо контакту з російськими та білоруськими спортсменами.
“Кожен український спортсмен на міжнародних змаганнях - приклад не лише атлетичної майстерності, а й гордості та поваги до своєї мови, народу, держави. Тому утвердження української мови в спортивній дипломатії найвищого рівня – це зміцнення наших лідерських позицій у світі”, - підкреслив він.
За словами Уповноваженого, останнім часом зміни щодо функціонування державної мови в царині спорту є доволі відчутними і суттєвими, однак звернення громадян про порушення мовного Закону в сфері спорту продовжують надходити.
“Принагідно нагадую, що статус державної мови у сфері спорту закріплено у статті 34 Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”. Законом встановлено, що спортивні заходи, у тому числі міжнародні, проводяться в Україні державною мовою. Спеціальні іншомовні терміни, що вживаються в окремих видах спорту, можуть використовуватися без перекладу. Інформаційні та інші оголошення під час проведення спортивного заходу виконуються державною мовою. Під час міжнародних заходів такі оголошення можуть дублюватися іншими мовами”, - зауважив Тарас Кремінь.